W jaki sposób wybrać odpowiedni dywan do pokoju

Poproszę dywan

Wyobraź sobie puste pomieszczenie. Zimna posadzka i jednolitej barwy ściany zapewne nie są wyobrażeniem idealnego domu. Dla wielu dom jest miejscem pełnym ciepła, tego dosłownego, ale też i płynącego z wystroju i otaczających barw. Jak sprawić by wnętrze stało się bardziej przytulne i gościnne? Na początek rozważ kupno dywanu, który umili spędzany w domu czas.

Dywany naturalne, w zależności od materiału, z jakiego są wykonane, sprawdzą się w różnych pomieszczeniach. Twardość oraz wytrzymałość to jedne z kryteriów, na które warto zwrócić uwagę. Prym wiodą dywany wełniane, a w ich przypadku cena idzie w parze z jakością. Są niezwykle trwałe oraz posiadają właściwości higroskopijne- pochłaniają nadmiar wilgoci z otoczenia. Świetnie utrzymują ciepło, dzięki czemu sprawdzą się w sypialni oraz w pokoju dziecięcym. Kolejna propozycja to dywany bawełniane. Przykładowe dywany naturalne można znaleźć na stroniehttps://superdywany.pl/1031-dywany-naturalne, gdzie będziesz mógł wyobrazić sobie jak mogą one wyglądać w Twoim domu.

Podobnie jak poprzednicy mają właściwości pochłaniające wilgoć, ale są również hipoalergiczne. Są stosunkowo miękkie, więc można je traktować jako mniej kosztowne zamienniki dywanów bawełnianych, ale trzeba się liczyć z ich szybszym zużyciem. Dywany sizalowe i jutowe cechują się dużą twardością i wytrzymałością. Sprawdzą się więc tam, gdzie przedkłada się funkcjonalność nad wygodę.

Po wyborze materiału przychodzi czas na kolor i wzór. Tutaj można postawić na inwencję twórczą- obecnie dywany produkowane są w wielu kolorach i oryginalnych wzorach więc nie ma konieczności wyboru klasycznego dywanu z rozetą (idealny przykład stylu vintage, o którym później).

Czy wiesz, że pierwszy dywan powstał w okresie pomiędzy V a III wiekiem przed naszą erą? Stworzyli go Persowie, lud kojarzony właśnie z ręcznie tkanymi, ozdobnymi perskimi dywanami. Obecnie większość dywanów wykonywana jest przy pomocy maszyn, co nie znaczy, że nie znajdziesz pięknego, ręcznie tkanego dywanu wysokiej jakości.

Mieć dywan czy nie mieć, oto jest pytanie

Jeżeli nie możesz podjąć decyzji, warto przyjrzeć się wadom i zaletom posiadania dywanu.

Zalety:

Ostatnia zaleta może być jednocześnie wadą. Osiadanie kurzu, włosów czy sierści na dywanie oznacza, że będzie on wymagał regularnego czyszczenia. W przeciwieństwie do podłóg, które, w zależności od materiału, można stosunkowo łatwo wyczyścić, dywany zasługują na szczególne traktowanie w zależności od długości włókien oraz koloru. Około dwóch razy w roku należy im się pranie, które odświeży je i pozwoli usunąć nagromadzony brud.

Vintage- o co w tym chodzi?

Styl w kulturze i sztuce polegający na łączeniu stylów z wielu epok. Obecnie mocno kojarzony z odzieżą, styl vintage przekłada się również na urządzanie wnętrz np. wybór mebli. I nie chodzi tylko o wykorzystanie starego kredensu dziadków lub PRL-owskiej meblościanki. Na początek można postawić na dywan o niespotykanym obecnie wzorze. Dlatego też dywany vintage mogą być świetnym elementem wystroju nadającym charakter, ale równocześnie są na tyle subtelne, że połączone z nowoczesnym wystrojem nie będą wyglądały kiczowato.

Na stronie https://superdywany.pl/ sklepu internetowegoSuper Dywany znajdziesz szeroki wybór estetycznych, naturalnych dywanów w wielu rozmiarach i kolorach.